top of page

I'm a title. Click here to edit me

NATALIA ANDRZEJEWSKA- BIO

Urodziła się w 1986r. w Warszawie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk; studiowała również w Accademia di Belle Arti w Wenecji. Doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Zajmuje się malarstwem, sztuką w przestrzeni publicznej, ilustracją. Kuratorka i producentka wydarzeń kulturalnych; projektantka przestrzeni ekspozycyjnych, animatorka kultury, autorka opracowań teoretycznych na temat opieki konserwatorsko-kuratoryjnej sztuki współczesnej.

 

Brała udział w wystawach w kraju i zagranicą, współpracowała m.in. z Teatrem Polonia, Akademią Sztuk Pięknych w Wenecji, Galerią Krystyków Pokaz, Galerią Studio, galerią Bardzo Biała, Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia, Galerią Promocji Młodych BOK Rondo. Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS. Aktualnie związana jest z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

W malarstwie odnosi się do procesu wchodzenia w wewnętrzny obszar, w podświadomość. Chcąc oddać zjawisko emocjonalnego palimpsestu, nakłada wspomnienia na prawdę, impresję na fakt, ażur myśli, historii i słów splątanych w jeden węzeł.

 

Jej geometryczne obrazy są pełne związków z rzeczywistością, przedstawiają, są wizualizacją pewnych pojęć. Układ form, organiczna zwartość i tektonika kompozycji oraz wrażenia optyczne przenikania i nakładania, podważają stabilność struktury. Uwidaczniają konflikt, niepokój, niepewność, próbę zamknięcia w sztywne ramy obrazu czegoś, co wymyka się definicjom.

Rejestruje powidoki osobistej przestrzeni, domu, intymnego obszaru. Bada wpływ doświadczenia indywidualnego, na rozumienie pojęcia przestrzeni, analizuje zależności człowieka z miejscem, ich przyczyny, konsekwencje tych związków oraz postaci, jakie mogą one przybierać.

bottom of page