top of page

GLOOMY SOULS - ANNA HALAREWICZ

Anna Halarewicz4.JPG
Anna Halarewicz6.JPG
Anna Halarewicz5.JPG
Anna Halarewicz8.JPG
Anna Halarewicz10.JPG
Anna Halarewicz2.JPG
Anna Halarewicz.JPG
Anna Halarewicz7.JPG
Anna Halarewicz3.JPG

„W Gloomy Souls, kobiety odzyskały dusze – tak o swojej wystawie mówi Anna Halarewicz - i dodaje- są mroczne, niepokojące, ponure. Niech nie zmylą odbiorcy intensywne barwy, aureole, kwiaty. To nie wizerunki świętych. Być może w ich ciemnych oczach, odbiorca odnajdzie swoje lęki?

 

Najnowsze obrazy Anny Halarewicz to subtelna mieszanka perfekcyjnych umiejętności warsztatowych, wywiedzionych z rysunku, malarstwa i grafiki, zastosowana do zobrazowania bogatego w symbolikę kobiecego świata. Choć Halarewicz jest doskonale znana czytelniczkom wysokonakładowych periodyków kobiecych, jako ceniona rysowniczka modowa, jej malarstwo wcale nie jest takie proste. Religijna symbolika, pewna doza feminizmu i twarde realia kobiecości

dają w efekcie prace, które oglądamy z przyjemnością. To jednak inna przyjemność niż ta, pochodząca z objadania się słodyczami i nabywania nowych ciuchów. To satysfakcja intelektualna i delektacja estetyczna wynikająca z możliwości przepracowania i przemyślenia prawdy o kobiecie i o towarzyszącym jej spojrzeniu – nie zawsze przychylnym, często pożądliwym, zazwyczaj powierzchownym - Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki.

 

GLOOMY SOULS, ANNA HALAREWICZ,

GALERIA KURATORIUM, 17 – 31 PAŹDZIERNIKA 2013, WARSZAWA

 

 

bottom of page